HOTEL / REZERWACJA

Magiczny hotel tętniący artystyczną duszą oraz wysokim standardem obsługi klienta posiadający ponad 5 tys. metrów kwadratowych przestrzeni konferencyjnych po dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych sprawi, że ProAm Polish Ball będzie wyjątkowym eventem tanecznym, który na zawsze zostanie w Państwa pamięci. 

Krótka historia.

Łąkowa 29 to magiczny adres na mapie Łodzi. To właśnie tutaj, na miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, obok klubu muzycznego Wytwórnia powstał pierwszy w Polsce hotel marki DoubleTree by Hilton. Czterogwiazdkowy obiekt, położony w samym sercu Łodzi, łączy w sobie ducha filmowej tradycji z nowoczesnością i najwyższymi standardami obsługi. Szklana fasada z filmowym kadrem nawiązującym do odrodzenia powojennej kinematografii w Polsce oraz gorące czekoladowe ciasteczko, którym witamy naszych Gości, to dopiero początek niezapomnianej historii.

Łąkowa 29, przy której znajduje się hotel DoubleTree by Hilton Łódź, na stałe zapisała się w historii polskiej kinematografii. Po II Wojnie Światowej powstawały tu produkcje, które do dziś zachwycają miłośników kina na całym świecie. Łódzka Wytwórnia Filmów Fabularnych dla wielu stała się synonimem jakości i kunsztu, o czym świadczą liczne nagrody filmowe oraz nominacje do Oscarów.
Wśród najsłynniejszych dzieł znajdują się „Faraon” 
Jerzego Kawalerowicza, „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy, „Seksmisja” Juliusza Machulskiego oraz „Potop” Jerzego Hoffmana. Powstały tutaj także kultowe seriale –  „Stawka większa niż życie”, „Królowa Bona” oraz „Czterej pancerni i pies”.

Zarezerwuj pokój w Hotelu DoubleTree by Hilton w dniach 14-16.10.2023  PRO-AM POLISH BALL – KLIKNIJ